تماس با مرکز توانبخشی ایرانیان ، مشاوره فیزیوتراپی

پرستار کودک در منزل

پرستار بچه در منزل

پرستار کودک در منزل: در دنیای پیشرفته امروز با افزایش مشغله های زوجین و حرکت جامعه به سمت صنعتی شدن، ممکن است خانواده ها به تنهایی قادر به مراقبت از کودک خود نباشند. لذا انتخاب یک پرستار کودک در منزل می تواند یکی از مهم ترین دغدغه های خانواده های امروزی باشد. مطالعه این مقاله می تواند راهنمای شما در انتخاب پرستار بچه در منزل باشد. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

پرستار کودک در منزل

علت نیاز به پرستار کودک در منزل

با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و معضلات اجتماعی، انتخاب پرستار مناسب، کارآمد و باتجربه، مسئله بسیار مهمی به شمار می رود. استخدام پرستار بچه در منزل بایستی با دقت فراوان و از طریق مراکز مراقبت در منزل صورت گیرد. گرچه استخدام پرستار کودک در منزل معایبی دارد ولیکن محاسن فراوانی همچون آموزش های ویژه و تربیت متناسب با عقاید و مذهب والدین و غیره نیز دارد.

استخدام پرستار در منزل

برای استخدام پرستار کودک در منزل رعایت چند نکته اساسی، ضروری می باشد که در این مطلب به تفصیل به ذکر آن خواهیم پرداخت. در گام اول باید نیاز ها و وضعیت عمومی کودک مشخص شود. اهمیت این موضوع از آن جهت است که به طور قطع نیازهای یک نوزاد با کودکی که مدرسه می رود کاملاً متفاوت است. اولین گزینه پیش رو برای نگهداری از نوزادان، مادران و کسانی هستند که تجربه نگهداری از نوزاد را دارند. به این افراد اصطلاحاً مادریار گفته می شود.

هر چه سن فرزندتان بیشتر باشد به علت توانایی گفتاری، راحت تر می توان به نیازهای وی پاسخ داد. از دیگر مواردی که هنگام استخدام پرستار بچه در منزل بایستی در نظر گرفت، تعداد ساعات و همچنین روزهاییست که نیاز به پرستاری در منزل احساس می شود. به عبارت دیگر نیاز اصلی کودک شما ابتدا باید تشخیص داده شود و در راستای رفع این نیاز، اقداماتی صورت گیرد. در حقیقت پرستار کودک به فردی اطلاق می شود که در نگهداری فرزند به مادر کمک می کند.

با توجه به برآوردهای صورت گرفته مخارج پیش بینی شده برای استفاده از مهد کودک بسیار بیشتر از استخدام یک پرستار کودک در منزل می باشد. از طرف دیگر می توان گفت که کودکان در محیط منزل احساس امنیت بیشتری دارند.

مزایای استخدام پرستار بچه در منزل

مزایای استخدام پرستار بچه در منزل

با توجه به اینکه در هفت سال اول زندگی فرد شخصیتش شکل می گیرد، افرادی که طی این مدت در ارتباط با او هستند تأثیر چشمگیری در اصول اخلاقی و تربیتی کودک دارند. با استخدام پرستار کودک در منزل دیگر نیازی به بردن کودکتان به مهد کودک نیست و در فضای خانه و محیطی آشنا آموزش های در نظر گرفته شده توسط فرد آموزش دیده و مجرب نگرانی تان را رفع می کند. با آگاهی از این مسئله که از کودکتان به خوبی مراقبت به عمل می آید، آرامش خاطر خواهید داشت و بدون هیچ دغدغه ای به فعالیت در شغل تان می پردازید.

وظایف پرستار کودک

مهارت های کسب شده پرستاران در زمینه های مختلف علاوه بر نگهداری از کودک باعث افزایش خلاقیت آنان می شود. پرستار کودک در منزل می تواند خدماتی از قبیل آموزش موسیقی، نقاشی و زبان به کودکتان ارائه دهد. غذای مناسب و سالم را با تزئینات زیبا تهیه کرده و بدینوسیله اشتهای کودک را افزایش دهید. بازی های متناسب با سن کودک برای سرگرم کردنشان گزینه مناسبی می باشد.

پرستار کودک در منزل تهران

خصوصیات یک پرستار کودک

اولین ویژگی مهمی که یک پرستار کودک در منزل باید داشته باشد، سلامت جسمی و روحی روانی می باشد. یک پرستار نباید اختلالات شخصیتی و روانی همچون پرخاشگری و وسواس داشته باشد. بررسی های به عمل آمده در مورد خود شخص و خانواده اش به درستی و کامل انجام شده باشد. آشنایی با اخلاق پرستار از دیگر موارد مهم می باشد. پرستار باید از لحاظ اعتقادی و مذهبی با والدین هماهنگی و همخوانی داشته باشد. همچنین مسائل مهم در تربیت کودک از نظر والدین بایستی در نظر گرفته شود.

پرستار باید بر کار خود تسلط داشته باشد و بتواند به خوبی جای مادر را برای کودک خود پر کند. انتخاب پرستار بچه در منزل با ویژگی های مناسب از این حیث دارای اهمیت است که تربیت فرزند در سنین پایین باعث تثبیت اخلاقیات در او می شود. ممکن است حتی تربیت کودکی که توسط پرستار باتجربه صورت گرفته بسیار بهتر از کودکی باشد که مادر عصبی و کم حوصله اش تمام روز را با او سپری می کند و به نحوه تربیت او توجه چندانی ندارد.

[irp posts=”6343″ name=”فیزیوتراپی کودکان”]

سن پرستار کودک

میانسالی مناسب ترین سن برای پرستار بچه در منزل می باشد زیرا هم برای آموزش و تربیت کودک صبر و حوصله دارد و هم تجربه کافی کسب کرده است. البته جوان بودن پرستار دلیلی بر بی تجربگی و نداشتن مهارت در انجام وظایف محوله نمی باشد و انتخاب پرستار مناسب باید از جنبه های متفاوتی مورد بررسی قرار گیرد.

استخدام پرستار کودک در منزل

استخدام پرستار کودک در منزل تهران

امروزه در کلان شهرها با توجه به مشکلات اقتصادی و همچنین بالا رفتن انتظارات، در زندگی زوجین هر دو شاغل می باشند و نمی توانند مثل گذشته در کنار فرزند خود حضور داشته باشند. چنانچه قصد بچه دار شدن دارید به علت افزایش هزینه های زندگی باید از لحاظ مالی شرایط مناسبی داشته باشید. در شهرهای بزرگ مثل تهران، اکثر والدین به جای فرستادن فرزندشان به مهد کودک سعی در استخدام پرستار بچه در منزل دارند تا با خیال آسوده بتوانند در بیرون از خانه کار کنند

[irp posts=”7858″ name=”پرستاری در منزل تهران”]

سؤالات مناسب برای مصاحبه با پرستار

استخدام پرستار مناسب، موضوع حساسی است و از اهمیت ویژه ای برخوردار است و گرفتن تصمیم اشتباه در این مورد اثرات جبران ناپذیری بر روح و روان فرزند شما می گذارد. بنابراین توصیه می شود آگاهانه و با شناخت کامل پرستار کودک در منزل را انتخاب نمایید. در زیر چند نمونه از سوالاتی که بهتر است هنگام استخدام پرستار پرسیده شود را ارائه می کنیم:

  • علت علاقه به این شغل چیست؟
  • ویژگی های پرستار خوب از نظر متقاضی این شغل چیست؟
  • دوره های گذرانده در زمینه مراقبت از کودکان
  • تجربه کاری

پرستار بچه در منزل

چگونگی محاسبه دستمزد پرستار بچه در منزل

عوامل بسیار زیادی در رقم دستمزد پرستار دخیل می باشد. دستمزد و تعرفه پرستار کودک در منزل به مکان زندگی شما، شرایط نگهداری کودک و انتظاراتی که از او دارید بستگی دارد. برخی از پرستاران استخدام شده کارهای منزل را نیز انجام می دهند. طبیعی است که حقوق جداگانه ای برای آن ها در نظر گرفته می شود. تعرفه پرستار کودک برای نوزادان به علت نیاز به مراقبت های بیشتر، بالاتر می باشد. بنابراین وضعیت جسمی کودک شما نیز در قیمت پرستار در منزل موثر می باشد.

به طور کلی قیمت پرستار بچه در منزل به عوامل دیگری نیز بستگی دارد:

  • پرستار کودک به منظور نگهداری از چند فرزند شما استخدام شده است.
  • وظایف تعیین شده برای پرستار شامل چه مواردی می باشد.
  • سابقه کاری پرستار به خصوص در زمینه پرستاری از کودک
  • دارا بودن مدرک معتبر پرستاری از کودک در منزل

پیشنهاد می گردد جهت کاهش هزینه های جانبی و پیامدهای ناشی از آن برای پیدا کردن پرستار از خدمات مرکز توانبخشی ایرانیان ( ۰۹۱۲۰۱۷۸۵۶۸ – ۰۲۱۲۸۴۲۲۹۶۹ ) استفاده کنید. در صورتی که از خدمات مرکز توانبخشی ایرانیان استفاده کنید قیمت پرستار کودک در منزل کاهش پیدا می کند. بدین ترتیب استخدام پرستار مقرون به صرفه خواهد بود.

همانطور که در موارد بالا ذکر شد، قیمت پرستار در منزل طیف وسیعی دارد و عوامل گوناگونی بر آن تأثیر می گذارند.

پرستار بچه در منزل

چالش های استخدام پرستار در منزل

با توجه به اینکه پرستار بدون حضور و نظارت والدین در منزل به تربیت کودک می پردازد، مهم ترین مسئله ای که به ذهن خطور می کند این است که چگونه به شخصی که نمی شناسیم اعتماد کرده و فرزند و خانه خود را در اختیارش قرار دهیم. بنابراین در انتخاب یک مرکز مراقبت از منزل خوشنام و معتبر دقت لازم را به خرج دهید. از دیگر چالش هایی که با آن روبرو خواهید شد تصمیم ترک کار از طرف پرستار کودکتان است که از طرفی در روحیه فرزندتان تأثیرگذار خواهد بود و از طرف دیگر مسئله پیدا کردن جایگزین مناسب پر رنگ می شود.

جهت دریافت خدمات پرستاری در منزل با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۲۰۱۷۸۵۶۸ – ۰۲۱۲۸۴۲۲۹۶۹ ( مرکز توانبخشی ایرانیان )

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *