فیزیوتراپی روشی از درمان است که با جریان های الکتریکی ، تجهیزات مکانیکی ، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیکی دیگر در درمان بیماری ها و اختلالات ماهیچه ای ، عصبی و اسکلتی مورد استفاده قرار می گیرد. در فیزیوتراپی ورزش ، پرتوهای فرابنفش و فروسرخ ، نور ، گرما و جریان برق استفاده می شود.

فیزیوتراپی یکی از زیر شاخه های توانبخشی می باشد که به افراد ناتوان و آسیب دیده کمک می کند تا بتوانند بهبود یابند و کارهای روزمره خود را انجام دهند.

حرکات و تمرینات فیزیوتراپی باید با دستور ، تجویز و هدایت فیزیوتراپیست انجام شود ، فیزیوتراپی شامل بررسی ، تشخیص ، برنامه ریزی درمانی ، مداخله و ارزیابی می باشد.

تکنیک های درمانی مربوط به بقراط می باشد، درمان بیماری ها و مشکلات با آب گرم ، ماساژ ، اشعه خورشید ، ورزش و تکنیک های دیگر مربوط به قبل از میلاد می باشد که به مرور زمان دانشمندان و طبیبان ایرانی بسیاری را به آن ها اضافه کرده اند.

جهت دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل ، ماساژ در منزل و کاردرمانی در منزل با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۲۰۱۷۸۵۶۸ – ۰۲۱۸۷۷۶۱۶۷۶

جایگاه درمان فیزیوتراپی در کجا قرار دارد؟

یکی از بخش و قسمت اساسی و مهم در سیستم های ارائه دهنده خدمات مربوط به سلامت ، فیزیو تراپیست ها می باشند ، فیزیوترا پیست ها طبق اصول با برنامه هایی به منظور بازتوانی و نوتوانی افراد بدون حرکت و یا نقص های حرکتی می پردازند.

درمان در فیزیوتراپی به طور کلی به سه گروه اصلی زیر تقسیم می‌شود:

۱- تمرین درمانی :

فیزوتراپیست با استفاده از تجویز ، ماساژ ، آموزش ورزش های درمانی خاص ، انجام ورزش های درمانی خاص ، ورزش در آب ( آب درمانی ) نسبت به اقدام بیمران یا افزایش سلامت بیماران می کنند.

۲- الکتروتراپی :

در الکتروتراپی فیزیوتراپیست ها با کمک دستگاه های خاصی درمان را انجام می دهند ، این دستگاه ها امواج خاصی را نظیر امواج مایکرو ویو ، امواج مافوق صوت ، امواج کوتاه رایویی ، امواج الکتریکی را به شکل خاصی تولید و تغییر می دهند.

فیزیوتراپی

۳- مهارت های با دست :

یکی از مهم ترین حیطه فعالیت شامل درمان موارد زیر است :

۱-بیماریهای دستگاه حرکتی (ارتوپدی).

۲- بیماریهای پوستی و سوختگیها.

۳-بیماریهای دستگاه اعصاب محیطی و مرکزی.

۴-بیماریهای دستگاه قلبی و تنفسی.

۵-درد و کنترل درد.

۶-بیماریهای شغلی.

فیزیو تراپی تا سال ۱۹۴۵ میلادی به دلیل نبودن فیزیوتراپیست و وجود فقط تکنسین ، به عنوان قسمتی از توانبخشی به شمار می رفت ، اما بعد از ۱۹۴۵ میلادی با بوجود آمدن فیزیوتراپیست مدرن ، شامل درمان و توانبخشی شد .

در حال حاظر به دلیل دیدگاه های جدید در حال ترک حیطه توانبخشی می باشد. و اکنون به عنوان عضوی در انواع گروه‌های چند رشته‌ای شناخته می‌شود.

مرکز توانبخشی ایرانیان آماده ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل و محل کار شما می باشد ، چنانچه مراجعه حضوری به  برای شما ممکن نیست ، می توانید از خدمات در منزل مرکز توانبخشی ایرانیان استفاده کنید.

جهت دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل با ما تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۱۷۸۵۶۸ – ۰۲۱۸۷۷۶۱۶۷۶

مطالب مرتبط

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

فیزیوتراپی در کزج

فیزیوتراپی در کرج

فیزیوتراپی در منزل

مرکز توانبخشی ایرانیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست