فیزیوتراپی

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی روشی از درمان است که با جریان های الکتریکی ، تجهیزات مکانیکی ، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیکی دیگر در درمان بیماری ها و اختلالات ماهیچه ای ، عصبی و اسکلتی مورد استفاده قرار می گیرد. در فیزیوتراپی ورزش ، پرتوهای فرابنفش و فروسرخ ، نور ، گرما و جریان برق استفاده می شود.

فیزیوتراپی یکی از زیر شاخه های توانبخشی می باشد که به افراد ناتوان و آسیب دیده کمک می کند تا بتوانند بهبود یابند و کارهای روزمره خود را انجام دهند.

حرکات و تمرینات فیزیوتراپی باید با دستور ، تجویز و هدایت فیزیوتراپیست انجام شود ، فیزیوتراپی شامل بررسی ، تشخیص ، برنامه ریزی درمانی ، مداخله و ارزیابی می باشد.

تکنیک های درمانی مربوط به بقراط می باشد، درمان بیماری ها و مشکلات با آب گرم ، ماساژ ، اشعه خورشید ، ورزش و تکنیک های دیگر مربوط به قبل از میلاد می باشد که به مرور زمان دانشمندان و طبیبان ایرانی بسیاری را به آن ها اضافه کرده اند.

جهت دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل ، ماساژ در منزل و کاردرمانی در منزل با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۲۰۱۷۸۵۶۸ – ۰۲۱۸۷۷۶۱۶۷۶

جایگاه درمان فیزیوتراپی در کجا قرار دارد؟

یکی از بخش و قسمت اساسی و مهم در سیستم های ارائه دهنده خدمات مربوط به سلامت ، فیزیو تراپیست ها می باشند ، فیزیوترا پیست ها طبق اصول با برنامه هایی به منظور بازتوانی و نوتوانی افراد بدون حرکت و یا نقص های حرکتی می پردازند.

فیزیوتراپی درمنزل

درمان در فیزیوتراپی به طور کلی به سه گروه اصلی زیر تقسیم می‌شود:

۱- تمرین درمانی :

فیزوتراپیست با استفاده از تجویز ، ماساژ ، آموزش ورزش های درمانی خاص ، انجام ورزش های درمانی خاص ، ورزش در آب ( آب درمانی ) نسبت به اقدام بیمران یا افزایش سلامت بیماران می کنند.

۲- الکتروتراپی :

در الکتروتراپی فیزیوتراپیست ها با کمک دستگاه های خاصی درمان را انجام می دهند ، این دستگاه ها امواج خاصی را نظیر امواج مایکرو ویو ، امواج مافوق صوت ، امواج کوتاه رایویی ، امواج الکتریکی را به شکل خاصی تولید و تغییر می دهند.

فیزیوتراپی

۳- مهارت های با دست :

یکی از مهم ترین حیطه فعالیت شامل درمان موارد زیر است :

۱-بیماریهای دستگاه حرکتی (ارتوپدی).

۲- بیماریهای پوستی و سوختگیها.

۳-بیماریهای دستگاه اعصاب محیطی و مرکزی.

۴-بیماریهای دستگاه قلبی و تنفسی.

۵-درد و کنترل درد.

۶-بیماریهای شغلی.

فیزیو تراپی تا سال ۱۹۴۵ میلادی به دلیل نبودن فیزیوتراپیست و وجود فقط تکنسین ، به عنوان قسمتی از توانبخشی به شمار می رفت ، اما بعد از ۱۹۴۵ میلادی با بوجود آمدن فیزیوتراپیست مدرن ، شامل درمان و توانبخشی شد .

خدمات فیزیوتراپی در منزل

در حال حاظر به دلیل دیدگاه های جدید در حال ترک حیطه توانبخشی می باشد. و اکنون به عنوان عضوی در انواع گروه‌های چند رشته‌ای شناخته می‌شود.

مرکز توانبخشی ایرانیان آماده ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل و محل کار شما می باشد ، چنانچه مراجعه حضوری به  برای شما ممکن نیست ، می توانید از خدمات در منزل مرکز توانبخشی ایرانیان استفاده کنید.

جهت دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل با ما تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۱۷۸۵۶۸ – ۰۲۱۸۷۷۶۱۶۷۶

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *