تماس با مرکز توانبخشی ایرانیان ، مشاوره فیزیوتراپی

توانبخشی در منزل

توانبخشی در منزل

توانبخشی در منزل یا بازتوانی در منزل (Rehabilitation) فرایندی است که در آن به فرد توان خواه در منزل او کمک می کنند تا توانایی های از دست رفته خود را که بعد از آسیب ، بیماری یا واقعه ای که باعث محدود شدن عملکرد فرد شده است را دوباره بدست آورد.

توانبخشی در منزل حوزه خیلی وسیعی در مجموعه خدمات درمانی و بهداشتی به حساب می آید و به بیماران کمک میکند تا بعد از ابتلا به مشکل های تعادل و غیره ،تا حد ممکن استقلال عملکردی خود را مجددا بدست آورد و بتواند بر مشکل خود غلبه کند.

جهت دریافت خدمات توانبخشی ، کاردرمانی ، گفتار درمانی و فیزیوتراپی در منزل با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۲۰۱۷۸۵۶۸ – ۰۲۱۲۸۴۲۲۹۶۹

اصول توانبخشی در منزل

بازیابی و بازگردانی توانایی های فردی یا به اصطلاح توانبخشی در منزل بیمار ، به حالت حداکثر استقلال را توانبخشی می گویند .بر خلاف تصور در توانبخشی هیچگونه دارویی تجویز نمیشود (بر خلاف پزشکی است) و روند بازیابی توانایی فرد به صورت کاملا تدریجی می باشد.

خدمات توانبخشی

این مقاله را به صورت صوتی گوش دهید:

شاخه های توانبخشی

با توجه به این که توانبخشی در بزرگسالان و کودکانی بیشتر کاربرد دارد که از نظر توانایی های گفتاری ، ذهنی و جسمی دارای مشکلاتی می باشند . رشته های رتبط و موثر در این فرایند ها را با شاخه ها یا اعضای تیم توانبخشی میدانند که این رشته ها به صورت زیر هستند :

 • ارتوپدی فنی
 • شنوایی شناسی
 • بینایی سنجی
 • فیزیوتراپی
 • طب فیزیکی و توان بخشی
 • گفتار درمانی
 • کار درمانی
 • مدیریت توان بخشی
 • مددکاری اجتماعی

توانبخشی در منزل چه مزایایی دارد؟

توانبخشی در منزل از مزایای بسیاری برخوردار است که از جمله مهمترین این مزایا باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. در زمان فراگیری بیماری مسری همچون کرونا، یا حتی در زمان آلودگی هوا و مشکلاتی که برای بیمار به بار می آورد، نمی توان به مراکز درمانی مراجعه نمود. در چنین حالتی بهترین روش آوردن فیزیوتراپیست برای توانبخشی در خانه است. می توان از آسیب ها و خطرات جلوگیری نمود و در زمان نیز صرفه جویی کرد.
 2. بسیاری از بیماران با مشکل محدودیت حرکتی مواجه هستند. برای این دسته از افراد توانبخشی و فیزیوتراپی در منزل بهترین انتخاب است.

اهمیت استفاده از توانبخشی در منزل

بیماران و سالمندان که از مشکلات جسمی و ذهنی برخوردار هستند، نیاز دارند به صورت شبانه روز تحت مراقبت قرار گیرند. از آنجایی که مراکز درمانی و مراقبتی شبانه روزی ممکن است از خانه و خانواده دور باشد، بیماران تمایلی ندارند به این مکان ها مراجعه کنند. زیرا این کار نه تنها بیماری آنها را درمان نمی کند، بلکه منجر به بروز آسیب های روحی در آنها نیز می شود. 

از سوی دیگر مراقبت از بیماران به صورت شبانه روزی نیاز به صرف هزینه بالایی دارد. بسیاری از خانواده ها توانایی مالی مناسبی برای پرداخت هزینه های مراکز درمانی ندارند. از این رو برای آنها مراجعه به توانبخشی در منزل بهترین انتخاب خواهد بود. فیزیوتراپیست هایی که در مرکز توانبخشی ایرانیان فعالیت می کنند از تجربه و مهارت بالایی برخوردار هستند.

مرکز توانبخشی ایرانیان به بیماران خود خدمات ویژه ای همچون توانبخشی، فیزیوتراپی در منزل، کاردرمانی در منزل و ورزش درمانی در منزل را ارائه می دهد. 

توانبخشی در منزل

بر اساس آمار های منتشر شده از طرف مرکز آمار ایران ۱٫۴۰۱٫۴۶۹ نفر افراد کم توان بارز و بیش از ۷٫۰۰۰٫۰۰۰ نفر افراد سالمند یا به عبارتی سالمند هستند ، با توجه به آمار منتظر شده گسترش خدمات مراقبتی و توانبخشی در منزل امری بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است.

افراد سالمند یا کم توان نیاز ویژه ای به مراقبت و توانبخشی در مراکز شبانه روزی را دارند اما مراقبت در مراکز شبانه روزی با آسیب هایی همراه است. مراقبت و توانبخشی در مراکز شبانه روزی باعث جدا شدن این افراد از اجتماع و خانواده و وارد شدن آسیب جدی روحی و روانی به آن ها می شود در صورتی که زندگی نزد خانواده و برخوداری از مهر عطوفت باعث افزایش سلامت و افزایش امید در آن ها می شود.

از طرفی هزینه های بسیار سنگین مراقبت از این افراد در مراکز شبانه روزی و عدم تمایل افراد به اقامت در مراکز شبانه روزی یکی دیگر از موانع توانبخشی و مراقبت هستند. و از طرفی به دلیل عدم آشنایی خانواده با اصول صحیح توانبخشی و مراقبت ، این افراد امکان برخورداری از مراقبت صحیح و توانبخشی در منزل را ندارند.

توانبخشی در منزل

خدمات مرکز توانبخشی ایرانیان در کدام شهر ارائه می شود؟

تمامی خدمات مرکز توانبخشی ایرانیان در تهران و کرج به بیماران ارائه می شود. از جمله این خدمات باید به توانبخشی در منزل، گفتار درمانی در منزل، فیزیوتراپی در منزل، ویزیت در منزل، کاردرمانی در منزل و طب سوزنی در منزل اشاره کنیم. دیگر هموطنان می توانند از خدمات آنلاین و از راه دور خدمات مرکز توانبخشی ایرانیان را دریافت کنند. 

مرکز توانبخشی ایرانیان ارائه دهنده نواع خدمات درمان در منزل با کادری مجرب آماده ارائه خدمات درمان در منزل و محل کار شما با تعرفه مناسب و با کادری مجرب می باشد.

جهت دریافت خدمات توانبخشی ، فیزیوتراپی و کاردرمانی در منزل با ما تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۱۷۸۵۶۸ – ۰۲۱۲۸۴۲۲۹۶۹

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *