توانبخشی در منزل

توانبخشی در منزل

توانبخشی در منزل یا بازتوانی در منزل (Rehabilitation) فرایندی است که در آن با توانبخشی در منزل به فرد توان خواه در منزل او کمک می کنند تا توانایی های از دست رفته خود را که بعد از آسیب ، بیماری یا واقعه ای که باعث محدود شدن عملکرد فرد شده است را دوباره بدست آورد .

توانبخشی در منزل

 

توانبخشی در منزل حوزه خیلی وسیعی در مجموعه خدمات درمانی و بهداشتی به حساب می آید و به بیماران کمک میکند تا بعد از ابتلا به مشکل های تعادل و غیره ،تا حد ممکن استقلال عملکردی خود را مجددا بدست آورد و بتواند بر مشکل خود غلبه کند.

جهت دریافت خدمات توانبخشی ، کاردرمانی ، گفتار درمانی و فیزیوتراپی در منزل با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۲۰۱۷۸۵۶۸ – ۰۲۱۲۸۴۲۲۹۶۹

 

اصول توانبخشی در منزل :

بازیابی و بازگردانی توانایی های فردی یا به اصطلاح توانبخشی در منزل بیمار ، به حالت حداکثر استقلال را توانبخشی می گویند .بر خلاف تصور در توانبخشی هیچگونه دارویی تجویز نمیشود (بر خلاف پزشکی است) و روند بازیابی توانایی فرد به صورت کاملا تدریجی می باشد.

 

شاخه های توانبخشی  :

با توجه به این که توانبخشی در بزرگسالان و کودکانی بیشتر کاربرد دارد که از نظر توانایی های گفتاری ، ذهنی و جسمی دارای مشکلاتی می باشند . رشته های رتبط و موثر در این فرایند ها را با شاخه ها یا اعضای تیم توانبخشی میدانند که این رشته ها به صورت زیر هستند :

  • ارتوپدی فنی
  • شنوایی شناسی
  • بینایی سنجی
  • فیزیوتراپی
  • طب فیزیکی و توان بخشی
  • گفتار درمانی
  • کار درمانی
  • مدیریت توان بخشی
  • مددکاری اجتماعی

 

توانبخشی در منزل

بر اساس آمار های منتشر شده از طرف مرکز آمار ایران ۱٫۴۰۱٫۴۶۹ نفر افراد کم توان بارز و بیش از ۷٫۰۰۰٫۰۰۰ نفر افراد سالمند یا به عبارتی سالمند هستند ، با توجه به آمار منتظر شده گسترش خدمات مراقبتی و توانبخشی در منزل امری بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است.

افراد سالمند یا کم توان نیاز ویژه ای به مراقبت و توانبخشی در مراکز شبانه روزی را دارند اما مراقبت در مراکز شبانه روزی با آسیب هایی همراه است. مراقبت و توانبخشی در مراکز شبانه روزی باعث جدا شدن این افراد از اجتماع و خانواده و وارد شدن آسیب جدی روحی و روانی به آن ها می شود در صورتی که زندگی نزد خانواده و برخوداری از مهر عطوفت باعث افزایش سلامت و افزایش امید در آن ها می شود.

از طرفی هزینه های بسیار سنگین مراقبت از این افراد در مراکز شبانه روزی و عدم تمایل افراد به اقامت در مراکز شبانه روزی یکی دیگر از موانع توانبخشی و مراقبت هستند. و از طرفی به دلیل عدم آشنایی خانواده با اصول صحیح توانبخشی و مراقبت ، این افراد امکان برخورداری از مراقبت صحیح و توانبخشی در منزل را ندارند.

توانبخشی در منزل

 

مرکز توانبخشی ایرانیان ارائه دهنده خدمات توانبخشی در منزل ، مراقبت در منزل و فیزیوتراپی در منزل با کادری مجرب آماده ارائه خدمات توانبخشی در منزل و محل کار شما با تعرفه مناسب و با رعایت اصول توانبخشی در منزل و مراقبت در منزل می باشد.

جهت دریافت خدمات توانبخشی ، فیزیوتراپی و کاردرمانی در منزل با ما تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۱۷۸۵۶۸ – ۰۲۱۲۸۴۲۲۹۶۹

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *