تماس با مرکز توانبخشی ایرانیان ، مشاوره فیزیوتراپی

درمان پارگی رباط صلیبی زانو

درمان پارگی رباط صلیبی زانو

پارگی رباط صلیبی زانو: پارگی رباط صلیبی زانو قدامی در زانو می تواند بدون بروز هیچ مشکلی بوده و بیمار می تواند با پارگی رباط صلیبی زانو زندگی کند و حتی از وجود آن اطلاع نداشته باشد . ازطرف دیگر پارگی رباط صلیبی زانو می تواند موجب بروز مشکلاتی برای بیمار شود که مهم ترین آن ها احساس ناپایداری و لقی مفصل زانو است. زانو ممکن است هر چند وقت یک بار پیچ خورده و متورم و دردناک شود.

وقتی پارگی رباط صلیبی زانو علامتدار شده و به درمان طبی جواب نمی دهد نیاز به عمل جراحی خواهد داشت . در این وضعیت مسلما مهم ترین عوارضی که در صورت عدم درمان پارگی رباط صلیبی زانو برای بیمارخواهد ماند همین عدم پایداری و پیچ خوردن مکرر و به دنبال آن تورم و درد است . در این حال هر بار که زانو پیچ می خورد ممکن است به مینیسک آسیب برسد . همین پیچ خوردگیهای مکرر می تواند موجب آسیب به غضروف مفصلی شده و در بلند مدت زمینه ساز بروز آرتروز و ساییدگی مفصلی شود.

ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل و محل کار توسط متخصصین مرکز توانبخشی ایرانیان

۰۹۱۲۰۱۷۸۵۶۸ – ۰۲۱۲۸۴۲۲۹۶۹

عمل جراحی بازسازی پارگی رباط صلیبی زانو معمولا به روش آرتروسکوپی انجام می شود ومانند هر عمل جراحی دیگری ممکن است با عوارض احتمالی همراه باشد. گرچه احتمال بروز این عوارض کم بوده و جراحی در صورتی که به درستی انجام شود در حدود ۹۰ درصد موارد موفقیت آمیز است ولی درصورت بروز می تواند مشکلاتی را برای بیمار ایجاد بکند. مهم ترین این عوارض عفونت در محل جراحی پارگی رباط صلیبی زانو و یا لخته شدن خون در وریدهای عمقی ساق است. مسلما در صورتی که تکنیک مناسبی در حین جراحی استفاده نشود ممکن است عوارض متعددی ایجاد شود.

[irp posts=”6511″ name=”فیزیوتراپی زانو در منزل”]

درمان پارگی رباط صلیبی زانو

 

هم چنین محدودیت حرکتی مفصل زانو می تواند به علت مشکلات تکنیکی درحین جراحی و یا به علت عدم انجام نرمش های طبی بعد ازجراحی ایجاد شود. زانو درد و پارگی رباط کشکک و باقی ماندن ناپایداری هم می توانند از دیگر عوارض احتمالی باشند .

عمل جراحی بازسازی رباط صلیبی معمولا به روش آرتروسکوپی انجام می شود . زمان عمل جراحی پارگی رابط صلیبی زانو در حدود یک ساعت است. بعد از جراحی بیمار تا حدود ۱ هفته از یک بریس زانو استفاده می کند. پس از آن بریس را خارج کرده و با یک عصا و یا بدون عصا راه می رود. پس ازآن نرمش های خاصی را برای بازپروری زانو انجام می دهد. برگشت بیمار به فعالیتهای روزمره و ورزشی به تدریج است ولی می توان گفت ایشان می تواند پس از حدودا ۳ ماه به فعالیت ورزشی که قبلا انجام میداده است بازگردد .

 

جهت دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل برای بهبود پارگی رباط صلیبی زانو و بازپروری پس از عمل جراحی پارگی رباط صلیبی زانو با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۸۴۲۲۹۶۹

مرکز توانبخشی ایرانیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *