تماس با مرکز توانبخشی ایرانیان ، مشاوره فیزیوتراپی

فیزیوتراپی آرنج در منزل

فیزیوتراپی آرنج در منزل

انجام فیزیوتراپی آرنج در منزل توسط فیزیوتراپیست ها به دلیل داشتن آگاهی از نحوه عملکرد مفصل آرنج و آناتومی مرتبط، تاثیر به سزایی در بهبود اختلال عملکرد مفصل آرنج و کاهش درد دارد. فیزیوتراپیست ها به دلیل آشنایی با ساختار های اطراف آرنج و دیگر اعضای بدن تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا بتوانند به ناحیه آسیب دیده بهبود ببخشند.

وجود درد در ناحیه آرنج که ناشی از یک آسیب شایع است که ممکن است بر بسیاری از توانایی ها از قبیل بلند کردن، گرفتن، و نگهداشتن اجسام تاثیر گذار باشد.

آسیب دیدگی آرنج می تواند بر اثر فشار مکرر، ضربه و وضعیت غیراستاندارد بدن رخ دهد. زمانی که فرد درد آرنج دارد، لازم است توسط یک فیزیوتراپیست معاینه شود. اگر فردی به مدت دو الی سه هفته دچار درد آرنج می باشد، لازم است هر چه سریع تر به نزد متخصص جهت فیزیوتراپی آرنج در منزل مراجعه کند.

روش های درمانی مورد استفاده در فیزیوتراپی آرنج شامل طب سوزنی با سوزن خشک و کنترل درد با روش هایی مانند شاک ویو می باشد. فیزیوتراپیست تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا بتواند به بهبود دامنه حرکتی مفصل با روش درمان دستی کمک کند تا موجب حفظ و افزایش دامنه حرکتی شود. برای فردی که دچار این عارضه است یک برنامه تمرینی شامل تمرینات انعطاف پذیری، قدرتی و کنترل حرکتی است توسط فیزیوتراپیست تنظیم می شود.

جهت آزادسازی بافت نرم که امری حیاتی است، ممکن است نیاز به ماساژ صحیح، آموزش و اصلاح شیوه زندگی و وضعیت بدن، تقویت احتمالی، باندپیچی باشد.

درمان فیزیوتراپی آرنج با فیزیوتراپی

 

[irp posts=”6277″ name=”فیزیوتراپی مچ دست”]

انواع آسیب های آرنج

بیشتر افرادی که جهت دریافت خدمات فیزیوتراپی آرنج در منزل با مرکز توانبخشی ایرانیان مراجعه تماس می گیرند به آسیب های ذیل دچار هستند:

 1. شکستگی استخوان سرک
 2. آسیب های خارجی آرنج
 3. تنیس البو یا اپی کندیلیت خارجی
 4. سندرم پلیکا سینوویال
 5. استئوکندریت دیسکان
 6. تکه های اضافی در مفصل آرنج
 7. پارگی یا کشیدگی لیگامان ال سی ال
 8. شکستگی استخوان رادیوس
 9. استئوآرتریت مفصل زند زبرین با استخوان بازو
 10. .سندرم تونل رادیال
 11. آسیب های داخلی آرنج
 12. پارگی یا کشیدگی لیگامان ام سی ال
 13. آسیب های خلفی آرنج
 14. سینوویت آرنج
 15. گیرافتادگی عصب خلفی بین استخوانی
 16. اپی کندیلیت داخلی یا گلف البو
 17. گیر افتادگی عصب النار
 18. شکستگی جداشونده برجستگی سر آرنج
 19. ایمپینجمنت فضای داخلی اله کرانون
 20. بورسیت اله کرانون
 21. جا به جایی خارجی خلفی
 22. خار
 23. التهاب تاندون
 24. پارگی عضله تریسپس
 25. فشردگی خلفی اله کرانون
 26. پارگی یا کشیدگی عضله بازویی
 27. آسیب های قدامی آرنج
 28. التهاب تاندون محل اتصال عضله بایسپس
 29. استرین لیاگامان
 30. آرتروزی مفصل آرنج

فیزیوتراپی آرنج در منزل

برای تسکین یافتن انواع درد آرنج لازم است فرد تحت درمان و مراقبت یک فیزیوتراپیست باشد. فیزیوتراپی آرنج دست در منزل شامل تمریناتی ملایم است که موجب افزایش درد و عوارض نمی شوند و فرد دچار عارضه به آسانی می تواند این روند درمانی را دنبال کند. برای درمان درد آرنج باید درمان فیزیکی نیز انجام شود تا فرد بتواند توانایی تحرک در مفصل را به دست آورد که در این روش درمانی نحوه صحیح حرکت مفصل و سایر بخش ها به صورت کامل آموزش داده می شود.

در فیزیوتراپی برای آرنج تلاش می شود با افزایش جریان خون و حفظ حرکت و قدرت عضلات ناحیه آرنج، درمان در سریع ترین زمان ممکن محقق شود. در صورتی که فرد دچار درد در ناحیه آرنج شده است می تواند با توجه به توصیه پزشک معالج از روش فیزیوتراپی آرنج در منزل استفاده کند. در صورتی که شما نیاز به دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل دارید می توانید با شماره های تماس مرکز توانبخشی ایرانیان تماس بگیرید.

مزایای فیزیوتراپی آرنج در منزل

مزایای فیزیوتراپی آرنج در منزل

راحتی بودن بیمار در دوره درمان

بدون شک انجام فیزیوتراپی در منزل شخص دچار عارضه یک مزیت محسوب می شود. به دلیل لذت نبردن از محیط های درمانی افراد بیشتر تمایل دارند خدمات فیزیوتراپی را در منزل خود که با روحیاتشان سازگار تر می باشد دریافت کنند. همچنین با دریافت خدمات فیزیوتراپی برای آرنج در منزل فرد دیگر عوامل استرس زا مانند زمان انتظار، مسیر رفت و آمد به کلینیک را تجربه نخواهد کرد و همین مسئله موجب می شود فرد دچار عارضه فقط بر روی روند درمانی خود تمرکز کند.

پیشرفت سریعتر و بهتر روند درمان به دلیل راحتی محیط خانه

محیطی که شما در طول فیزیوتراپی در منزل تجربه خواهید کرد کاملا با محیط مراکز درمانی متفاوت است. زیرا شما در منزل خود با آرامش و به راحتی تحت درمان قرار خواهید گرفت. راحتی و آرامشی که در منزل بیمار وجود دارد موجب تسهیل شدن درمان خواهد شد. در بسیاری از تحقیقات اثبات شده است که از حذف عوامل حواس پرتی موجب متمرکزتر شدن و پیشرفت روند درمان می شود.

[irp posts=”6811″ name=”شکستگی استخوان دست”]

حذف محدودیت ها

با وجود اینکه بسیاری از بیماران از خدمات فیزیوتراپی به صورت حضوری بهره مند می شوند، اما در این بین موانع فراوانی جهت دریافت این خدمات وجود دارد که می توان به مواردی مانند وقت گیر بودن رفت و آمد به کلینیک، وجود درد شدید و ناتوانی در حرکت اشاره کرد. برای اینکه افراد دچار عارضه دیگر محدودیت های اشاره شده را تجربه نکنند می توانند از خدمات فیزیوتراپی آرنج در منزل استفاده کنند.

دریافت خدمات درمانی به صورت شخصی

زمانی که فیزیوتراپیست به منزل شما مراجعه می کند، با توجه به محیط و شرایط منزل شما توصیه های بیشتری خواهد کرد. به طور مثال در برخی از موارد لازم است که تمرینات فیزیوتراپی مناسب با شرایط منزل شما باشد، از همین رو فیزیوتراپی آرنج دست در منزل بهینه تر و مفید تر از فیزیوتراپی در مراکز درمانی به صورت حضوری است.

صرفه جویی در هزینه و زمان

فیزیوتراپی در منزل با برنامه زمانی شما هماهنگ خواهد بود. بر این اساس شما در هر ساعتی و با هر شرایطی که مدنظر دارید قادر به دریافت خدمات فیزیوتراپی آرنج در منزل خواهید بود. همچنین فیزیوتراپیست در منزل به صورت خصوصی شما را تحت نظر خواهد گرفت و همین امر موجب سریع تر شدن روند درمان و در نتیجه کاهش هزینه خواهد شد.

ایمن بودن شرایط برای افراد در معرض خطر

بسیاری از افرادی که نیاز به فیزیوتراپی دارند علائم و شرایط سخت و پرخطری دارند که مراجعه حضوری به مراکز درمانی موجب وخیم تر شدن عارضه و در نتیجه موجب عدم بهبودی کامل یا افزایش علائم خواهد شد. از این جهت افرادی که دارای چنین شرایطی هستند می توانند از خدمات فیزیوتراپی برای آرنج در منزل که توسط مرکز توانبخشی ایرانیان ارائه می شود بهره مند شوند.

هزینه و تعرفه فیزیوتراپی آرنج در منزل

هزینه فیزیوتراپی آرنج در منزل

قیمت خدماتی که مرکز توانبخشی ایرانیان ارائه می کند نسبت به شرایط شما دارد. اما ما تمام تلاش خود را به کار برده ایم که قیمت گذاری خدمات به صورت استاندارد و معقول انجام شود به صورتی که روند درمان به بهترین و بصرفه ترین شکل ممکن صورت بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه و قیمت فیزیوتراپی در منزل می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

چرا مرکز توانبخشی ایرانیان؟

مرکز توانبخشی ایرانیان با امکان ارائه خدماتی از قبیل ویزیت درمنزل، کاردرمانی در منزل، گفتار درمانی در منزل، ماساژ درمنزل و فیزیوتراپی در منزل به وسیله داشتن کادر درمانی متخصص و ماهر در هر نقطه از تهران و به صورت شبانه روزی توانسته است که نیاز بسیاری از افراد را به فیزیوتراپی برطرف کند.

افراد جهت دریافت این خدمات در سریع ترین زمان ممکن می توانند با شماره ما تماس گرفته و از مشاوره و راهنمایی مشاوران ما بهره مند شوند.

سوالات متداول در حوزه فیزیوتراپی برای آرنج در منزل

آیا من به فیزیوتراپی آرنج در منزل احتیاج دارم؟

بروز عارضه در ناحیه آرنج و تاندون های مربوطه معمولا در بین افرادی که کار آنها به شکلی است که باید یک چیزی را در دست خود با کمک آرنج بچرخانند و ورزشکاران اسکواش و تنیس دیده می شود. این گروه از افراد که بیشتر در معرض این آسیب دیدگی هستند لازم است که مراقب سلامت آرنج دست خود باشند و در صورت بروز این آسیب حتما باید به نزد یک فیزیوتراپیست متخصص مراجعه کنند. البته در بعضی از مواقع آسیب دیدگی آرنج می تواند با استراحت، یخ و مسکن بهبود یابد ولی این امر حتما باید تحت نظر کادر درمانی معالج صورت بگیرد.

آیا فیزیوتراپی برای آرنج در منزل ممکن است؟

بله، شما می توانید خدمات فیزیوتراپی را در هر مکانی از تهران و در هر ساعت از شبانه روز توسط کادر درمانی مجرب و کارآزموده مرکز توانبخشی ایرانیان دریافت کنید.

هزینه و قیمت فیزیوتراپی آرنج به چه میزان است؟

قیمت خدمات فیزیوتراپی وابسته به روند درمانی و میزان آسیب دیدگی دارد و از هر فرد به فردی دیگر متفاوت خواهد بود که برای تشخیص دقیق هزینه، لازم است که فرد در ابتدا توسط کادردرمانی معاینه شود. برای افرادی که دارای بیمه های تکمیلی هستند صورتحساب صادر خواهد شد.

[irp posts=”6400″ name=”توانبخشی در منزل”]

چند جلسه برای درمان آسیب دیدگی لازم است؟

میزان جلساتی که جهت فیزیوتراپی آرنج در منزل لازم است بستگی به شدت عارضه و در نتیجه نظر کادردرمان دارد.

اما به صورت کلی ممکن است انجام یک جلسه برای درمان بعضی از عارضه ها با شدت پایین مانند گرفتگی عضلات کافی باشد و ممکن است برای درمان برخی دیگر از عارضه ها که از شدت بالایی برخوردار هستند مانند برخی از شکستگی ها تعداد جلسات به بالای 50 جلسه نیز برسد.

مزایای فیزیوتراپی آرنج

آیا انجام تمرینات لازم برای فیزیوتراپی آرنج در منزل امکان پذیر است؟

بله، در صورتی که فرد متقاضی دریافت خدمات در منزل باشد. تمرینات و توصیه هایی که توسط کادر درمانی ارائه می شود با توجه به شرایط و موقعیت منزل فرد ارائه می شود.

آیا در مرکز توانبخشی ایرانیان، فیزیوتراپیست آقا یا خانم وجود دارد؟

بله، کادردرمانی و فیزیوتراپیست های خانم و آقا موجود در مرکز ما تجربه کاری بالا و تحصیلات سطح بالا دارند. به همین دلیل امکان فیزیوتراپی آرنج در منزل به وسیله کامل ترین تجهیزات تحت نظر فیزیوتراپیست خانم و آقا امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *