کاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل یکی از مهم‌ترین فعالیت‌ها در حوزه توانبخشی است. دیگر شاخه‌های توانبخشی شامل فیزیوتراپی در منزل ، شنوایی سنجی در منزل  و گفتار درمانی در منزل است.

مزیت استفاده از کاردرمانی در منزل و توانبخشی این است که بیمار با کمک گرفتن از فعالیت‌هایی که می‌تواند روزانه انجام دهد به سطحی برسد که بتواند با راحتی بیشتری کارهایی روزانه خود را انجام داده و نقش بیشتر در امور زندگی خود داشته باشد.

بیمارانی که مبتلا به بیماری‌های مانند بیماری‌های روانی، جسمی، بیماری‌های مخصوص سالمندان و اختلالات رشد هستند، در این روش با استفاده از فعالیت‌های هدفمند و با برنامه می‌توانند کارهای روزمره خود را بدون کمک و یا با حداقل کمک از ناحیه اطرافیان خود انجام دهند.

کاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل بدون نیاز به خروج از منزل

امکان استفاده از تمرینات کاردرمانی در منزل و بدون خروج از خانه، از مزایایی است که مرکز توانبخشی ایرانیان که از بهترین مراکز توانبخشی و کاردرمانی در تهران و کرج است، به خدمت گیرنده خود ارائه می‌دهد. جدای از این مورد، بهبود و رفاه هرچه بیشتر حال بیماران از طریق اعمال بهترین متد و روش‌های کاردرمانی به وسیله کادری باتجربه و ماهر از اهداف این مرکز است. مرکز توانبخشی ایرانیان می‌تواند خدمات خود را از طریق کاردرمانی در منزل توسط کادر با تجربه خود و یا آموزش بیمار برای کار درمانی در منزل ارائه دهد.

کودکان مبتلا به فلج مغزی و نقش کار درمانی در انجام فعالیت در آن‌ها

یکی از مهم‌ترین علل ابتلا به ناتوانی جسمی در کودکان که می‌تواند در افراد مبتلا باعث بروز مشکلات زیاد، کاهش توانایی مشارکت در انجام امور روزانه و متعاقب آن کاهش استقلال فرد شود، فلج مغزی است.

روش کاردرمانی در منزل خواه به صورت مستقل و یا در ترکیب با دیگر روش‌های سودمند کاردرمانی می‌تواند باعث افزایش توانایی در انجام کارهای روزانه و افزایش سطح استقلال و اتکای به خود در کودک مبتلا به فلج مغزی شود.

توانایی روانشناختی کودکان مبتلا به فلج مغزی با توجه به نقش این پدیده در عملکرد روزانه و تحصیل، از این نظر که می‌تواند دارای تأثیرات فراوانی بر فرد مبتلا داشته باشد از دیگر مسائل مهم است و همین امر متخصصان عرصه روانشناسی و توانبخشی را وا داشته که به دنبال راهکار و روش‌هایی برای مقابله با این مشکلات باشند.

کاردرمانی ذهنی در منزل

سکته مغزی و تأثیر کار درمانی بر کاهش عوارض آن

بیمارانی که سابقه سکته مغزی را داشته‌اند می‌توانند در منزل با کم کردن میزان معلولیت و افزایش سطح استقلال با استفاده از کاردرمانی در منزل و از طریق تمرینات کششی و تقویتی و تأثیر آن بر روی مفاصل و تاندون ماهیچه‌ها برای حفظ دامنه حرکتی مفاصل و کم کردن سفتی ماهیچه‌های بدن نقشی مهم در بازتوانی خود ایفا کنند.

جدای از این باید به بیمار تأکید کرد که از سمت مبتلای به فلج خود استفاده کند، برای این کار که البته در ابتدا ممکن است به صورت سخت و دشواری انجام شود باید طرف سالم بیمار مهار و با آموزش و استفاده از روش‌های خاص کار درمانی سمت مبتلا به فلج را برای تحرک آماده و فرد بیمار را مجبور کرد که از طرف مبتلای به فلج و دست و پای خود استفاده کند. این امر که یکی از اصول مهم در توانبخشی بیماران مبتلای به فلج است می‌تواند در ابتدا توسط کاردرمانی در منزل و پس از بهبود نسبی بیمار با آموزش خانواده بیمار، توسط آن‌ها انجام شود.

کاردرمانی کودکان در منزل

یک کودک با افزایش سن رشد و تکامل را تجربه می‌کند. مراحل رشد مهارت‌های حرکتی درشت و ظریف را در بر می‌گیرد. مهارت‌های حرکتی درشت شامل غلت زدن، حرکت به صورت سینه خیز، نشستن، کنترل سرو گردن، حرکت و قرار گرفتن به صورت چهار دست و پا، دو زانو شدن، ایستادن و راه رفتن و مهارت‌های حرکتی ظریف شامل گرفتن و کنترل اشیا و رها کردن آن‌ها است. این مهارت‌ها را کودک به تدریج با افزایش سن می‌آموزد ولی نکته مهم این است که کودکان مبتلا به اختلال تأخیر در رشد و کسب مهارت‌های حرکتی، چه از نظر زمان کسب این دو مهارت و چه کیفیت انجام آن مانند کودکان هم سن خود (و البته سالم) نیستند و یک یا چند حیطه از این مهارت‌ها را با تأخیر کسب می‌کنند.

کاردرمانی کودکان در منزل

مرکز توانبخشی ایرانیان متعهد به ارائه کاردرمانی توسط افراد متخصص

افراد مبتلا در هر نقطه از تهران و کرج می‌توانند از خدمات قابل ارائه مرکز توانبخشی ایرانیان که شامل همچون کاردرمانی در منزل ، توانبخشی در منزل ، فیزیوتراپی در منزل ، ویزیت در منزل ، پرستاری در منزل ، گفتار درمانی در منزل ، طب سوزنی در منزل و دیگر موارد است، بدون نیاز به مراجعه به کلینیک‌های فیزیوتراپی و توانبخشی و در محل زندگی یا کار خود و توسط افراد باتجربه و متخصص در این زمینه بهره گیرند.

اگر در این زمینه نیاز به افراد با تجربه ومتخصص دارید، کافی است که با ما تماس گرفته تا با صرف هزینه ای مناسب افراد با تجربه را به منزل شما اعزام کنیم.

۰۹۱۲۰۱۷۸۵۶۸ – ۰۲۱۲۸۴۲۲۹۶۹

مرکز توانبخشی ایرانیان

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *