فیزیوتراپی لگن چگونه است

فیزیوتراپی لگن

فیزیوتراپی لگن برای درمان مردان و زنانی است که دچار درد در ناحیه لگن هستند. در واقع درد در ناحیه شکم، مقعد، آلات تناسلی، دنبالچه و کف لگن مربوط به لگن است که در برخی موارد به فیزیوتراپی لگن نیاز است. عضلات کف لگن که از بخش پوبیس تا دنبالچه کشیده شده است و باعث نگه داشتن روده، پیشابراه و مثانه می شود ممکن است در اثر ضربه، کهولت سن و یا جراحی دچار اسپاسم و ضعف شده باشد و در نهایت به بی اختیاری ادرار و مدفوع در هنگام سرفه و عطسه زدن شود.

جهت دریافت خدمات کاردرمانی ، توانبخشی و فیزیوتراپی در منزل تهران و کرج با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۲۰۱۷۸۵۶۸ – ۰۲۱۲۸۴۲۲۹۶۹ ( مرکز توانبخشی ایرانیان ).

همچنین دردهای ناحیه لگن نیز از دیگر علائم بیمار است که می تواند بر اثر اختلالات در ناحیه لگن باشد. در این زمان خدمات فیزیوتراپی به منظور درمان اختلالات کف لگن می تواند بهترین و موثرترین روش درمانی باشد و با استفاده از دستگاه بیوفیدبک برای بهبود عضلات کف لگن، استفاده از تکنیک های درمان های دستی، ریلکسیشن، تمرینات کششی و تقویتی برای عضلات سفت و ضعیف میتواند بهترین روش درمانی باشد.

اگر شما هم در گروه افرادی هستید که دچار درد در ناحیه لگن هستید می توانید برای درمان و بهبود عضلات خود از فیزیوتراپی استفاده نمایید. برای اینکه با فواید فیزیوتراپی، فیزیوتراپی لگن خاصره و همچنین هزینه فیزیوتراپی آشنا شوید با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

فیزیوتراپی لگن در منزل

فیزیوتراپی لگن چه فواید و مزیت هایی دارد؟

گاهی اوقات درد در ناحیه لگن آنقدر شدید است که مانع از انجام کارهای روزمره می شود. این درد می تواند به هر دلیل باشد، ممکن است سن فرد بالا باشد، تصادف کرده باشد و یا به دلیل عواملی همچون آرتروز و غیره رخ دهد، در این حالت برای بهبود و درمان درد نیاز است که فرد بیمار به مراکز فیزیوتراپی و توانبخشی مراجعه کند. لازم است بدانید:

در مواقعی که درد بسیار شدید باشد می تواند به جراحی و تعویض مفصل لگن بیانجامد، خصوصا اگر سن بیمار بالا باشد این احتمال بیشتر است چرا که عضلات کف لگن با افزایش سن ضعیف تر می شود. همچنین زایمان نیز از دلایل دیگر ضعف عضلات لگن است و می تواند باعث بی اختیاری ادرار در زمان سرفه و عطسه زدن، بلند کردن اجسام سنگین، ناتوانی در کنترل گاز روده و مقاربت های دردناک شود. از این رو فرد می تواند بعد از زایمان با انجام فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی از این مشکلات جلوگیری کند و درمان توسط فیزیوتراپی یکی از موثرترین روش های درمان درد ناحیه لگن است.

فیزیوتراپی شکستگی لگن !

شکستگی لگن یکی از مهمترین شکستگی ها در افرادیست که در کهولت سن به سر می برند و غالبا در افراد ۶۵ سال به بالا رخ می دهد، خصوصا افرادی که با افزایش سن به دلیل بینایی ضعیف و مصرف داروهای مختلف نمی توانند به خوبی تعادل بدنشان را حفظ کنند و با زمین خوردن دچار شکستگی لگن می شوند. از این رو فیزیوتراپی لگن شکسته یکی از بهترین و موثرترین روش های درمان شکستگی لگن است.

لازم است بدانید: لگن به شکل یک حلقه استخوانی محکم و پهنی است که در پایه ستون فقرات قرار داشته و در بیشتر مواقع ضربات شدیدی همچون زمین خوردن، تصادف و یا افتادن از ارتفاع باعث شکستگی این ناحیه شده و به فیزیوتراپی لگن می انجامد. همچنین افرادی که دارای پوکی استخوان هستند بیشتر در معرض خطر بوده و با شدت ضربه کمتر هم دچار شکستگی لگن می شوند و برای ترمیم این شکستگی به جراحی نیاز پیدا می کنند. بعد از جراحی نیز انجام فیزیوتراپی برای بهبود سریع بیمار و حفظ حرکت آغاز می شود و در صورتیکه شکستگی لگن شدید نباشد، با یک دوره زمانی کوتاه مدت و با انجام فعالیت های تحمل وزن، متحرک کردن مفصل، درمان های دستی و ضد درد، بیمار درمان می شود.

در واقع تکنیک های فیزیوتراپی برای درمان و ترمیم شکستگی لگن به منظور جلوگیری از آسیب مجدد و سرعت بخشیدن به درمان یک ضرورت است و شامل روش های زیر می باشد:

 • ماساژ بافت نرم به منظور درمان و بهبود عضلات
 • متحرک کردن مفصل به منظور حرکت
 • استفاده از سوزن خشک
 • ورزش پیلاتس
 • خدمات الکتروتراپی
 • تمرینات ورزشی برای انعطافپذیری، تعادل و تناسب و در نهایت بهبود بیمار
 • استفاده از عصا برای راحتی در راه رفتن
 • توصیه هایی به منظور تنظیم فعالیت ها
 • توصیه های لازم در رابطه با کفش
 • آموزش های ضروری برای انجام دادن فعالیت های روزانه
 • آغاز فعالیت های روزانه

فیزیوتراپی لگن

فیزیوتراپی لگن خاصره چیست؟

لگن خاصره از استخوان دنبالچه، بی نام و خاجی تشکیل شده است و مابین پاها و ستون فقرات قرار گرفته است و اختلالاتی که در لگن رخ می دهد موجب التهاب و درد در ناحیه لگن و در نهایت محدودیت در راه رفتن و نشستن می شود و فرد در انجام فعالیت های روزمره دچار مشکل می شود. زمانیکه این درد ۱۵ روز ادامه داشته باشد، بایستی به یک متخصص مراجعه کنید. درمان لگن خاصره توسط فیزیوتراپی با استفاده از دستگاههای الکتروتراپی به منظور کاهش التهاب و درد، سرما و گرما، استفاده از لیزر به منظور ترمیم بافت نرم و کاهش التهاب و درد، تحریک رشد سلول های استخوانی با استفاده از مگنت تراپی، کاهش درد با استفاده از تکنیک های دستی و تمرینات کششی و تقویتی می باشد که برای درمان بیماران انجام می شود.

هزینه فیزیوتراپی قسمت لگن چقدر است؟

بی شک اطلاع از قیمت فیزیوتراپی برای اکثر افراد مهم است. در واقع هزینه و تعرفه های فیزیوتراپی لگن در منزل با توجه به جلسات و خدماتی که مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت است. خصوصا اینکه در برخی از موارد پزشک، فیزیوتراپی را بیش از یک اندام تجویز می کند که در این حالت هزینه فیزیوتراپی افزایش می یابد. جالب است بدانید: فیزیوتراپی تحت پوشش بیمه نیز می باشد و افراد می توانند از بیمه تکمیلی برای استفاده از خدمات فیزیوتراپی استفاده کنند و باعث بهبود عضلات خود شوند.

فیزیوتراپی در منزل و خدمات درمان در منزل ، ۰۹۱۲۰۱۷۸۵۶۸ – ۰۲۱۲۸۴۲۲۹۶۹ ( مرکز توانبخشی ایرانیان )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *