فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم، امری واجب در امور پزشکی است.

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم، امری است که باید در امور پزشکی به آن اهمیت داد. فیزیوتراپی در منزل توسط خانم برای بسیاری از بانوان دارای  حساسیت می باشد.  در فیزیوتراپی سعی می شود تا بیمار توان حداکثری خود را به دست آورد و بتواند آن را حفظ کنند و به این ترتیب در جریان عادی زندگی قرار گیرد.

با توجه به شرایط زندگی امروزه مراجعه به کلینیک ها ممکن است برای همگان امکان پذیر نباشد و انجام فیزیوتراپی در منزل توسط خانم موضوعی است  که جایگاه ویژه ایی در این میان دارد.. در این میان بسیاری از بیماران خانم وجود دارند که نیازمند خدمات فیزیوتراپی در منزل می باشند و برای آنان بهتر و راحت است تا با یک فیزیوتراپ خانم همکاری کنند. همچنین بسیاری از  سالمندان انجام فیزیوتراپی در منزل را ترجیح می دهند.

دریافت خدمات فیزیوتراپی توسط فیزیوتراپ خانم و آقا در منزل ۰۹۱۲۰۱۷۸۵۶۸ – ۰۲۱۲۸۴۲۲۹۶۹

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

در یک جلسه فیزیوتراپی در منزل توسط خانم، فیزیوتراپ سعی میکند تا با استفاده از تجهیزات الکتریکی و مکانیکی و همچنین حرکات اصلاحی و تمرینی آسیب های ماهیچه ایی، عصبی و یا اسکلتی را به نوعی بازپروری کند. در واقع فیزیوتراپ خانم  سعی میکند تا  در ابتدا مشکل و آسیب را حل کند و در طی جلسات فیزیوتراپی توان فرد را بالا ببرد.

برای انجام  فیزیوتراپی در منزل توسط خانم  شما می توانید با کلینیک  تماس بگیرید و از شرایط حضور فیزیوتراپ خانم در منزل آگاهی پیدا کنید. کلینیک ها معمولا بر اساس نوع درمان و آسیب، استفاده از ابزار و یا دستگاه های خاص و مسافت محل حضور به شما نرخ خواهند داد. البته چنانچه شما از بیمه تکمیلی استفاده می کنید با ارائه مدارک می توانید هزینه ی درمانی خود را جبران کنید. البته باید توجه داشته باشید که هزینه درمان در منزل تا حدودی بیش از هزینه ی درمان در کلینیک خواهد بود.

فیزیوتراپی در منزل تهران

 فیزیوتراپی در منزل توسط خانم چگونه انجام می پذیرد؟

فیزیوتراپ حانم یا آقا در قدم اول شرح حالی از آسیب و بیماری را جویا خواهد شد و سپس به معاینه ی فیزیکی شما خواهد پرداخت تا بتواند از شرایط فیزیکی شما اطلاعات دقیقی را کسب کند. سپس با توجه به نوع آسیب شما اگر لازم باشد از دستگاه های مخصوص استفاده می کند و سپس سعی می کند در صورت نیاز یک برنامه تمرینی حرکتی را برای شما تنظیم نماید.

فیزیوتراپ خانم در ابتدا سعی می کند تا برنامه تمرینی را به شما شرح دهد و سپس در کنار شما قدم به قدم آن را اجرا می کند. معمولا مدت زمان یک جلسه فیزیوتراپی در منزل توسط خانم بستگی به میزان آسیب بیمار دارد و در بعضی از شرایط از بیمار در خواست می شود تا در طی روز و در چندین نوبت تمرینات حرکتی را انجام دهد تا بدن توان خود را به دست آورد.

مرکز توانبخشی ایرانیان ۰۹۱۲۰۱۷۸۵۶۸ – ۰۲۱۲۸۴۲۲۹۶۹

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم چه شرایطی دارد؟

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم  شرایط خاص خود را می طلبد. در ابتدا شرایط مناسب حضور فیزیوتراپیست، مخصوص فیزیوتراپ خانم را در محیط باید فراهم کنید. سعی کنید مکانی را در اختیار فیزیوتراپ خانم قرار دهید که هم وی و هم شما در آن محیط آرامش و راحتی داشته باشید.

محیط مناسب برای تمرکز فیزیوتراپ  و آرامش شما بسیار حائز اهمیت است. محیطی از منزل را برای فیزیوتراپی انتخاب کنید که از فضای مناسب و کافی برخوردار باشد که این امکان را به شما و فیزیوتراپ خانم بدهد که به راحتی بتوانید حرکت کنید. سعی کنید محیطی پاکیزه، خلوت و روشن را در منزل انتخاب کنید. در زمان فیزیوتراپی تا آنجا که می توانید عوامل اضافی را حذف کنید مثلا گوشی همراه خود را خاموش و یا در حالت سکوت قرار دهید. تلویزیون را خاموش کنید، می توانید از یک موسیقی ملایم و آرامش بخش استفاده کنید.

سعی کنید زمانی را به فیزیوتراپی خود اختصاص دهید که عوامل بیرونی هیچ وقفه ایی در انجام آن بوجود نیاورند. چنانچه در منزل کودک و یا فرزند خردسالی دارید از شخصی خواهش کنید تا در مدت زمان  جلسه ی فیزیوتراپی از او مراقبت کند. به اطرافیان خود گوشزد کنید که در زمان فیزیوتراپی در منزل توسط خانم به شما مراجعه نکنند، تا به این ترتیب یک جلسه فیزیوتراپی با کیفیت را داشته باشید.

فیزیوتراپ خانم

برنامه فیزیوتراپی خود را تمرین کنید.

در طی جلسات فیزیوتراپی در منزل توسط خانم ممکن است فیزیوتراپ خانم  در کنار استفاده از امکاناتی مانند دستگاه های الکتروتراپی از تمرینات اصلاحی و حرکتی نیز استفاده کندد. سعی کنید از فیزیوتراپ خود آموزش های لازم را ببینید تا در غیاب وی نیز قادر به تکرار صحیح حرکات باشید. مداومت در انجام تمرینات فیزیوتراپی عامل مهمی است که میتواند شما را به توان حداکثری خود برساند و همچنین به شما کمک می کند تا بتوانید شرایط بهبودی خود حفظ کنید تا از زندگی و انجام امور روزمره ی خود باز نمانید.

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم چه مزایایی دارد؟

در بسیاری از موارد حضور بیمار خانم در کلینیک برای انجام خدمات فیزیوتراپی با مشکل و محدودیت هایی همراه است و بهتر آن است که اینگونه خدمات در محل مورد نظر بیمار صورت پذیرد. از این رو می توان به بیمارانی اشاره کرد که در اثر سکته ی مغزی دچار آسیب شده اند و یا بیماران و کودکانی که دچار فلج مغزی هستند، جا به جا کردن این نوع از بیماران هم هزینه بیشتری را به خانواده ها تحمیل می کند و هم دارای سختی ها و محدودیت های بسیاری است. همچنین برای سالمندان که حضور در اماکن شلوغ ممکن است برای ایشان مطلوب نباشد نیز ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط خانم راه حل مناسبی خواهد بود.

شما می توانید با تماس با مرکز توانبخشی ایرانیان از خدمات فیزیوتراپی در منزل و هزینه ی آن مطلع شوید و در صورت نیاز تقاضای فیزیوتراپیست خانم را داشته باشید.

خدمات فیزیوتراپی برای آن دسته از بانوانی که به دلایل مختلف نمی توانند در کلینیک حضور یابند نیز مفید خواهد بود. انجام فیزیوتراپی در منزل توسط خانم باعث آرامش به این افراد خواهد شد و همین امر خود نیمی از درمان است و باعث می شود تا با آرامش خاطر بر روند بهبودی خود تمرکز کنند.

فیزیوتراپی توسط خانم

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم چه خدماتی را پوشش می دهد؟

معمولا خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط خانم در بر گیرنده ی همه ی بیمارانی است که به هر دلیل دارای اختلالی در دستگاه های عصبی، ماهیچه ایی و عضلانی خود هستند. مانند ورزشکارانی که ممکن است در حین ورزش کردن دچار آسیب های خاصی شوند و نیاز به استراحت و بازپروری عضو آسیب دیده ی خود دارند تا بتوانند دوباره تمرینات حرفه ایی خود را انجام دهند.

آن دسته از افرادی که بنا به هر دلیلی دچار آسیب در ناحیه ستون فقرات هستد نیز می تواند در منزل از خدمات فیزیوتراپی  بهره ببرند. این آسیب ها می تواند در ناحیه ی مهره های گردن و یا کمر باشد، با استفاده از خدمات فیزیوتراپی  می توان به بهبود و درمان بیماران روماتیسمی نیز کمک کرد.

همچنین آن دسته از بیمارانی که دار ضایعات عصبی و نخاعی هستند مانند ام اس، فلج نخاعی و مغزی و یا پارکینسون نیز می توانند از این خدمات در منزل خود استفاده کنند.خدمات فیزیوتراپی برای آن دسته از افرادی که به دلایل شغلی و کاری دچار اختلال کاری شده اند به کار برده میشود.

فواید فیزیوتراپی چیست

با درمان های فیزیوتراپی آشنا شوید.

فیزیوتراپی می تواند به شیوه ها ی مختلف به درمان اختلال حرکتی شما بپردازد و با ارائه برنامه مناسب تمرینی روند بهبود بیماری شما را سرعت ببخشد. فیزیوتراپیست می تواند با بکارگیری و آموزش حرکات اصلاحی و تمرینی به درمان و حفظ سلامتی بیمار کمک کند. بسیاری از حرکاتی که در یک جلسه فیزیوتراپی ارائه می شود به صورت مجموعه ایی از حرکات ورزشی و نرمشی می باشد که جنبه ی اصلاحی و درمانی دارد. با انجام این حرکات سعی در تقویت عضو آسیب دیده می شود.

گاهی اوقات خدمات فیزیوتراپی به وسیله دستگاه های الکتروتراپی انجام می شود. این دستگاه ها امواج خاصی را از خود ساطع می کنند ماننند: امواج کوتاه رادیویی، امواج الکتریکی، امواج مایکروویو و امواج مافوق صوت. این امواج در مدت معینی بر روی عضو هدف ساطع می شود و با تحریک  عضو مقدمات بهبودی آن را فراهم می آورند.

در بعضی از مواقع فیزیوتراپیست با استفاده از ماساژ-درمانی اقدام به حفظ و بازپروری عضو آسیب دیده می پردازد.

 

جهت دریافت مشاوره و اطلاع از تعرفه ها با ما تماس بگیرید ۰۹۱۲۰۱۷۸۵۶۸ – ۰۲۱۲۸۴۲۲۹۶۹

مرکز توانبخشی ایرانیان

2 thoughts on “فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

  1. نجوا حسینی :

    سلام
    من قبلا از خدمات فیزیوتراپی در محل یک مرکز دیگری استفاده کردم که فقط فیزیوتراپیست آقا داشتن و من اصلا راحت نبودم
    ایندفعه از خدمات شما استفاده کردم که فیزیوتراپیست خانم فرستادین ، به نظرم برای خانم ها فیزیوتراپیست خانم خیلی بهتره
    از فیزیوتراپیست خوب و حرفه ایتون ممنونم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *