جلوگیری از کمر درد

جلوگیری از کمر درد

جلوگیری از کمر درد : بسیاری از ما بدون این که خود آگاه باشیم در بیشتر اوقات روز با استفاده ناصحیح  از از ستون فقرات خو و نشستن بصورت ناصحیح به پیری زود رس و تخریب ستون فقرات دامن میزنیم که بیشتر کمر درد ها بر اثر آگاهی نداشتن از طرز استفاده درست از بدن به وجود می آیند.

توصیه می کنیم این مقاله را جهت جلوگیری از کمر درد تا انتها مطالعه نمایید.

جلوگیری از کمر درد

جلوگیری از کمر درد
جلوگیری از کمر درد

 

برای جلوگیری از کمر درد در زمان نشستن از یک صندلی مناسب بهره بگیرید این صندلی باید طوری باشد که ارتفاع آن تغییر کند و پشتی آن قابلیت نظیم شدن داشته باشدتا در کاهش فشار های وارده بر ناحیه پشت موثر باشد. باید زانو ها با مفصل لگنتان همسطح باشد .سعی کنید به صورت صاف بشینید و از لم دادن و خم شدن بر روی میز کار پرهیز کنید .و از یک بالشت کوچک در صورت نیاز برای حمایت از کمر خود بهره بگیرید.

جلوگیری از کمر درد

در ادامه مطلب بالا که برای جلوگیری از کمر درد بیان کردیم حال که وضعیت سر و گردن تنظیم شد به پاهای خود توجه کنید کف پاها را بصورت صاف بر روی زمین بگذارید و در صورت نیازاز یک زیر پایی مناسب استفاده نمایید و پاها را هیچوقت به صورت ضربدری قرار ندهید و روی نوک پنجه پا را نگه ندارید. انجام این کارها از وارد شدن فشارهای بیش از حد بر مفصل های شما جلوگیری میکند. پاها را زیر تنه جمع نکنید .اگر با کامپیوتر کار میکنید باید فاصله حداقل ۲۵-۷۵ سانتی متر را بین صفحه و چشم رعایت کنید. برای چنین کاری رعایت فاصله ای اندازه ی طول بازو کفایت میکند.بالای صفحه ی مانیتور باید در سطح چشم باشد و با استفتده از چند کتاب این کار به راحتی صورت میگیرد.

جلوگیری از کمر درد
جلوگیری از کمر درد

جلوگیری از کمر درد

وقتی در مورد جلوگیری از کمر درد و سلامتی کمر صحبت میکنیم بی شک وضعیت صحیح قرارگرفتن بدن شما به هنگام فعالیت های مختلف در راس عوامل سلامتی قرار میگیرد زیرا به اندازه ی ورزش  تغذیه مناسب و پرهیز کردن از مواد الکلی و مصرف سیگار در حفظ کردن سلامتی بدن موثر است .اگر اندام های در وضعیت صحیح قرار بگیرند کار ها با استرس داشتن و خستگی کمتر و با انرژی بیشتر انجام میشود .

افراد زیادی (از سنین ۶۴-۲۰)امروزه از کمر درد های مزمن و مداوم رنج می برند و اغلب میپندارند که درمان کمر درد مشکل میباشد که توصیه ما استفاده از روش هایی جهت جلوگیری از کمر درد می باشد.

کمر ناحیه ای است بسیار پیچیده با منابع بالقوه درد زیادی میباشد گرچه به نظر میرسد که عمل راه حلی فوری درمان باشد ولی ۸۵ درصد افراد نیازی به جراحی نداشته و هیچ سودی از عمل جراحی نمی برند بلکه بهترین روش پیشگری و جلوگیری از کمر درد می باشد .

جلوگیری از کمر درد
جلوگیری از کمر درد

روش های دیگر درمانی مثل فیزیوتراپی کمر درد طب سوزنی ماساژ و ویتامین ها جایگزین مناسبی میتوانند باشند.

برخی موارد که درد کمر ناشی از نقطه های اتصالی بین بافت و ماهیچه باشد فیزیوتراپی کمر درد در مرکز توانبخشی ایرانیان در درمان آن برتری ویزه ای دارند .

فیزیوتراپی کمر درد در مرکز توانبخشی ایرانیان در بهبودی کمر درد در مورد های محدود که درد به پاها منتشر می شود کمک میکند.

بعضی از روشهای درمان فیزیکی مثل اولتراسوند و گرما باعث میشود چرخه اسپاسم عضلانی بشکند.

بعضی مواقع برای در مان کمر درد به هنگام فیزیوتراپی کمر درد صدایی مانند ترکیدن یا شکستن به گوش می رسد که به دلیل آزادی حباب نیتروژن بین مفصل ها میباشد و به متعادل شدن ستون فقرات کمک میکند.

 

مرک توانبخشی ایرانیان آماده ارائه خدمات مشاوره و آموزشی به منظور جلوگیری از کمر درد و همچنین ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل و توانبخشی در منزل جهت فیزیوتراپی کمر درد به صورت شبانه روزی می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *